Entrée Olomouc

Abych přestala v prokrastinování co se týče blogu a psaní článků, tak přidávám další recenzi restaurace v Olomouci. Hned na začátek přidávám fotky z oficiálních stránek restaurace – protože už samotný vstup do do tohoto podniku je famózní zážitek. Cítit se jako v lese a jíst jako bůh – přesně tohle sedí na tento podnik jako zadek na hrnec. Navíc prostřední část prostorné restaurace mi připomíná film Avatar.

První věc, kterou jsem udělala než jsem začala psát bylo to, že jsem otevřela webové stránky této restaurace. Posuďte samy. Jedna kouzelná pohádka. Koncept restaurace je zaměřený na přírodu společně s otevřenou kuchyní, aby návštěvníkům nic neuteklo a věděli, jakým způsobem kuchaři pracují. Číšník nás dokonce vyzval, ať neváháme a klidně se jdeme podívat, co tam zrovna kuchaři připravují. Vnímají to pozitivně a budou moc rádi.

Personál, ať mluvím o číšnících nebo kuchařích působí velice sympaticky. Mám ráda pohled na lidi, kteří svou práci dělají s láskou (nebo tak aspoň vypadají).

2.jpg

1.jpg                                                             4.jpg


A pojďme na jídlo. Jídelní lístek byl rozdělen na části – zahrada, voda, půda, dělit se. V každém oddílu byly odlišná jídla, která odpovídala svému názvu. V zahradě si vyberou vegetariáni, ve vodě milovníci ryb, v půdě ,,masožravci“ a v posledním oddílu najdete od každého druhu něco. Číšník to uměl vysvětlit úžasným způsobem a měla jsem chuť ochutnat všechno.
WP_20160607_20_12_50_Raw


Menu

Předkrm

UZENÁ MAKRELA, MISO, OKURKA, CELER, LÍSKOVÉ OŘECHY
Jedinečný předkrm podávaný ještě výjimečnějším způsobem. Na stůl nám přinesli zavřenou plechovku od sardinek a když jsme oddělali víko, vyletěl kouř a pod ním se schovávaly vynikající uzené makrely, které jsme jedli společně s čerstvým domácím pečivem podávaném na korku, který imitoval dřevo. Kouzelný les.
WP_20160607_20_29_52_Raw
WP_20160607_20_16_54_Raw


Polévky
1. STUDENÁ KAROTKOVO-ZÁZVOROVÁ, POMERANČ, KORIANDR
Moje první studená polévka v životě (záměrně studená). Karotka společně se zázvorem má úžasnou sladko – zázvorovou chuť, která pro mě byla úplně něco nového. Skvělý zážitek pro chuťové buňky.
WP_20160607_20_42_21_Raw
2. PÓRKOVÝ KRÉM, HOVĚZÍ, KEDLUBEN, ČESNEK
Další skvělý nápad a zajímavý mix ingrediencí. Labužníci si tady opravdu přijdou na své, protože o zajímavé chutě tu není nouze, a ta nádherná barvička?
WP_20160607_20_42_29_Raw


Hlavní jídlo

1. VEPŘOVÝ BOK, FENYKL, SUŠENÉ ŠVESTKY, QUINOA, POMERANČ
Naprostý favorit pro masožravce. Bok s pomerančem? Vidím v tom originální spojení chutí a barev, které uspokojí vybíravé labužníky. Za nás jednička ve foodparádách.
WP_20160607_21_26_38_Raw

2. CHŘEST, VEJCE, PODMÁSLÍ, MEDVĚDÍ ČESNEK
Takto má vypadat jídlo, na kterém si v kuchyni opravdu vyhráli. Vidíte ty barvičky, uspořádání a kombinace? No bylo nám líto to sníst! V tomto podniku navíc nenarazíte na staré suroviny. Všechna zelenina chutná a vypadá, jako by ji právě utrhli na zahrádce.

WP_20160607_21_09_33_Raw

3. LILEK, HOUBY, MISO, BALSAMICO
Menu pro vegetariány objednáno nevegetariánem. Když přijdete do restaurace a chcete zažít nový zážitek, ale nemáte takový hlad abyste si dávali například maso, tak tady v sekci zahrada zaručeně chybu výběrem těchto jídel neuděláte. Navíc lilek je vynikající snad na všechny způsoby, takže jsem ráda chytla novou inspiraci na jeho přípravu.
WP_20160607_21_09_51_Raw


Dezert
ČOKOLÁDOVÉ CREMEUX, TONKA, LIMETKA, MALINY

Famózní sladká tečka na závěr. Spojení Krtkova dortu, malin, zmrzliny a čokolády dohromady vytvoří nikdy nekončící dezertové nebe. Odolali byste?


Tento podnik nás oslovil svým jedinečným designem, konceptem restaurace a hlavně nápady, které se týkají vaření a přípravy jídla. Číšníci a personál působí opravdu profesionálně a přitom pohodově, takže jde vidět jak moc je práce baví. Pokud budete mít cestu kolem, anebo hledáte podnik, ze kterého odjedete se svým gastronomickým zážitkem – tohle je námi zvolený jasný favorit.

entree

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s